Rolnik podczas prac polowych wykopał granat moździerzowy

Rolnik, mieszkaniec gminy Trzcianka podczas prac polowych znalazł granat moździerzowy z okresu II wojny światowej. O niecodziennym znalezisku powiadomił trzcianeckich mundurowych, którzy na miejsce wezwali saperów z Jednostki Wojskowej w Złocieńcu. Znaleziony granat został przewieziony przez żołnierzy na specjalny poligon, a następnie zdetonowany.

Rolnik podczas prac polowych wykopał granat moździerzowy
Rolnik podczas prac polowych wykopał granat moździerzowy. KPP Czarnków

Policja przypomina, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią żołnierzy.

Karolina Górzna-Kustra
Źródło i fot.: KPP Czarnków

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wysokie koszty produkcji uderzają w producentów pieczarek

Uprawa pieczarek obecnie szczególnie mocno odczuwa rosnącą presję kosztów. Co prawda, poprawiła się sytuacja po kryzysie związanym z pandemią, ale rosnące koszty produkcji i...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE