Rolnik ukarany mandatem za zostawienie śmieci w lesie

Straż Leśna z Nadleśnictwa Młynary zidentyfikowała i ukarała mandatem rolnika, który potraktował las jak wysypisko śmieci.

Leśniczy Leśnictwa Klasztorne w Nadleśnictwie Młynary nie dowierzał własnym oczom, kiedy w lesie za który odpowiada znalazł dwa dni temu stertę śmieci. Jeszcze tego samego dnia rękawy zakasać – i to dosłownie – musieli Strażnicy Leśni z tego nadleśnictwa. Jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, aby zidentyfikować leśnego śmieciarza, sami musieli grzebać w odpadach.

Foto: arch. Nadleśnictwa Młynary

Mandat 500 zł i usunięcie śmieci z lasu na swój koszt

Na szczęście ich trud nie poszedł na marne. Wczoraj Strażnicy Leśni „odwiedzili” sprawcę, którym okazał się miejscowy rolnik. Mężczyzna przyznał się od razu do winy i przyjął najwyższy przewidziany prawem mandat za tego typu wykroczenie – 500 zł.

15 zł zasiłku dla rolnika z koronawirusem

Musiał też na swój koszt usunąć śmieci z lasu. Tylko w samym Nadleśnictwie Młynary leśnicy wydali w zeszłym roku prawie 30 tys. zł na posprzątanie lasu. W skali całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie było to 1,5 mln zł.

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − 1 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE