Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie zbóż

Federacja Rosyjska ograniczyła eksport zbóż, aby uniknąć niedoborów i stabilizować ceny na krajowym rynku. Zakaz eksportu dotyczy jednak tylko czterech byłych republik radzieckich Kazachstan, Białoruś, Armenię i Kirgistan, które wchodzą w raz z Rosją w skład Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG).

Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie zbóż
Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie zbóż

Ograniczenia dotyczące zbóż będą obowiązywać do 30 czerwca

Rząd zakazał także eksportu cukru białego i surowego cukru trzcinowego do krajów trzecich. Ograniczenia dotyczące zbóż będą obowiązywać do 30 czerwca, a cukru do 31 sierpnia 2022 r.  W przypadku zbóż ograniczenie eksportu dotyczy pszenicy, meslinu (mieszanki pszenicy z żytem), żyta, jęczmienia i kukurydzy.

Od tej zasady przewidziano szereg wyjątków decyzją Ministerstwa Rolnictwa. Do tych wyjątków należą samozwańcze republiki Doniecka i Ługańska we wschodniej Ukrainie, których niepodległość uznała Moskwa.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: lenta-ru

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnik zginął pod ładowarką przegubową

Sądeccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Tęgoborze w Małopolsce. 47-letni mieszkaniec...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE