Rosja zakazuje wwozu jabłek z Białorusi

Rosja zakazuje importu jabłek z 31 firm z Białorusi. Moskwa chce w ten sposób ograniczyć wwóz towarów z objętych embargiem krajów, w tym z Polski. Na zdjęciu ilustrującym komunikat rosyjskiej inspekcji fitosanitarnej w tej sprawie widnieją jabłka właśnie od polskiego dostawcy.

rolnik, rolnictwo, portal rolny, jabłka, embargo, jabłka z Polski, Białoruś

Zakaz wprowadzono wczoraj, po tym, jak Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselkhoznadzor) przeprowadziła kontrolę w 84 białoruskich firmach. W jej wyniku okazało się, że 31 przedsiębiorstw prawdopodobnie dostarcza na rosyjski rynek zakazane embargiem  produkty, w tym jabłka z Polski. Część z tych firm eksportowała do Rosji owoce, choć w ich magazynach nie było żadnych zapasów.

Spycharką po jabłkach

Rosja zacięcie broni swój rynek przed towarami z krajów objętych embargiem. Kilka dni temu, 08 lutego 2018 roku, inspektorzy fitosanitarni wykryli w Kursku dostawę świeżych jabłek z Polski. Ponad tonę tych owoców natychmiast zniszczono.  Rosselkhoznadzor zamieścił nawet zdjęcia z tej utylizacji na swojej stronie internetowej.

rolnik, rolnictwo, portal rolny, jabłka, embargo, jabłka z Polski, Białoruś

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. Rosselkhoznadzor

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Inflacja stopuje. NBP podał najnowsze dane

Jak podał Narodowy Bank Polski w lipcu 2022 r. inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 9,3 proc. r/r. Wskaźnik CPI w analizowanym...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,554ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE