Rozmowy rządu z rolnikami zerwane. Strajk generalny nieunikniony

Wczoraj, tj. 29 lutego w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie z inicjatywy premiera Donalda Tuska odbyło się spotkanie rządu z rolnikami. Niestety część rolników podczas spotkania wyszła z sali. Rolniczy strajk generalny coraz bliżej.

We wtorkowym spotkaniu z premierem wzięli udział liderzy protestujących grup, także tych na granicy z Ukrainą. Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”, zaproszenia na spotkanie wysyłał Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa.

Spotkanie na szczycie to efekt protestów rolniczych, które trwają w Polsce od stycznia. Rolnicy domagają się przede wszystkim zamknięcia granicy z Ukrainą dla produktów rolnych oraz odstąpienia od Zielonego Ładu.

Spotkanie na szczycie: Działacze Solidarności RI opuścili salę

Wczoraj o 14:00 premier Donald Tusk spotkał się z rolnikami, jednak jak się okazało na spotkanie nie zostali zaproszeni wszyscy przedstawiciele rolniczych protestów. Na znak protestu Rolnicy z Solidarności opuścili spotkanie z rządem w Centrum Dialog. „Związkowcy mieli domagać się, by w spotkaniu uczestniczyło więcej organizatorów rolniczych blokad. Protestujący mieli stwierdzić, że »rząd próbuje rozgrywać rolnikami” — przekazał dziennikarz Radia Zet Michał Dzienyński.

Do rozmów nie dopuszczono m.in. Samoobrony

Po wyjściu ze spotkania Gabriel Janowski — działacz rolniczy i były minister rolnictwa wspierający protestujących —wskazał, że sam został wyproszony z sali z powodu braku zaproszenia, a do rozmów nie dopuszczono m.in. Samoobrony. W odpowiedzi działacze Solidarności RI, czyli głównej siły organizującej protesty, opuścili salę w której odbywało się spotkanie – podał BUSINESS INSIDER.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wędzone jabłko sechlońskie z oznaczeniem ChOG

Nazwa „wędzone jabłko sechlońskie” 9 kwietnia 2024 r. została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics