Rusza Agro Wiosna Biedronia. „Musimy wspierać rolników”

Wiosna Roberta Biedronia powołała ruch Agro Wiosna, który ma stworzyć całościowy program dla polskiego rolnictwa. Jego liderem został Sławomir Gromadzki.

Agro Wiosna, Robert Biedroń, Wiosna, Sławomir Gromadzki,

– Dzisiaj Wiosna uruchamia ważny, kolejny ruch w naszej sile politycznej: Agro Wiosnę. Będzie skupiał wszystkich, którzy są związani z rolnictwem – powiedział Robert Biedroń podczas konferencji prasowej przed budynkiem resortu rolnictwa. Zapowiedział, że AgroWiosna będzie „patrzeć ministerstwu na ręce” i „mobilizować leniwych urzędników do działania”.

Biedroń zwrócił uwagę na problem suszy, której skutki rolnicy odczuwają w tym roku wyjątkowo wcześnie.

Gromadzki: zapobieganie suszy jednym z najważniejszych postulatów Wiosny

Poinformował, że składa wniosek do ministra rolnictwa o informację o działaniach rządu w kwestii przeciwdziałania suszy od 2005 roku.

– Zobaczmy ile naprawdę zrobiły PiS, PO i PSL – partie, które zawsze tyle mówiły o walce o polskie rolnictwo – powiedział podczas konferencji prasowej.

Zwrócił uwagę, że jeżeli rząd nie będzie prowadził skutecznej polityki retencyjnej, to cenę zapłacą za to konsumenci.

– Premier Morawiecki we Wrocławiu mówił o polskich truskawkach. Tylko bez wody ta truskawka nie wyrośnie, to nie jest kaktus. Dlatego apeluję do pana, żeby rząd wziął się wreszcie do roboty – powiedział Biedroń.

Z kolei Sławomir Gromadzki, lider Agro Wiosny, ocenił, że obecny rząd nie radzi sobie z zapobieganiem zarówno suszy, jak i powodzi. 

– Dziś rząd wypłaca odszkodowania z tytułu suszy, ale co zrobił, żeby jej zapobiegać? Gdzie jest plan retencji wody, który szumnie zapowiedział min. Ardanowski? Rząd PiS nie radzi sobie z suszą, a jutro nie poradzi sobie z nadmiarem wody – powiedział Sławomir Gromadzki.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here