Advertisement

Rusza akcja „Przetestuj Zorvec za darmo”!

Corteva uruchomiła specjalny program dla producentów ziemniaków. Celem projektu jest przedstawienie działania fungicydu Zorvec™ Enicade™ w praktyce. W ramach programu firma przekaże bezpłatnie 40 pakietów tego innowacyjnego środka grzybobójczego zwalczającego zarazę ziemniaka. W zestawie znajdzie się dawka na 5 ha (0,75 l środka Zorvec™ Enicade oraz 10 kg środka Trimanoc 75 WG do zastosowania jako mieszanina zbiornikowa) oraz zalecenia stosowania. Aby otrzymać fungicyd wystarczy zgłosić się do programu wypełniając formularz na stronie https://my.corteva.com/zorvec-enicade.

rolnik, Zorvec Enicade, Zorvec, fungicyd, Corteva, ziemniaki, zaraza ziemniaka

Zorvec ™ Enicade™ to fungicyd nowej generacji, który wyróżnia się niespotykaną wcześniej skutecznością w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Środek charakteryzuje długie działanie nawet w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych. Preparat działa dłużej o 3-4 dni w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi oraz jest odporny na zmywanie przez deszcz już po 20 minutach od aplikacji. Środek grzybobójczy zawiera substancję czynną o nazwie Zorvec™, która nie wykazuje odporności krzyżowej z innymi substancjami czynnymi fungicydów. Ponadto, zabezpiecza także nowe przyrosty roślin, co zapobiega wtórnemu rozprzestrzenianiu się choroby, ograniczając źródło infekcji na danym polu oraz zapewnia ochronę przed zarazą bulw przed zbiorem.

Fungicyd zaleca się stosować w dawce 0,15 l/ha od początku fazy rozwoju liści (BBCH 10) do 7 dni przed zbiorem rośliny uprawnej. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, przed pojawieniem się pierwszych objawów choroby, następne zabiegi wykonywać w miarę potrzeby co 7-10 dni. Okres karencji wynosi 7 dni.

„Zachęcamy producentów ziemniaków do zgłaszania się do akcji oraz sprawdzenia na własnej plantacji jak działa Zorvec ™ Enicade™”, – mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor marketingu firmy Corteva, która organizuje akcję. – „Zaraza ziemniaka, która może zniszczyć nawet 70 proc. plonu, jest jednym z największych zagrożeń dla producentów ziemniaków. Nowym sposobem walki z tym groźnym patogenem jest fungicyd Zorvec™ Enicade™ o wyjątkowych właściwościach. Przyłączcie się do projektu, korzystajcie z naszego wsparcia i opowiedzcie o efektach pod koniec sezonu”.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery × jeden =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy dot. konkurencji rynkowej i jakości żywności

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE