Rynek trzody chlewnej: Jakie ceny przed Świętami Wielkanocnymi?

Powodem zwiększonego w ostatnich tygodniach popytu na żywiec wieprzowy w Unii Europejskiej jest uzupełnianie zapasów przez zakłady mięsne przed rozpoczęciem sezonu grillowego. Ponadto rzeźnie są zainteresowane zwiększeniem wykorzystania swoich mocy ubojowych. Wysokie ceny energii nie zachęcały w ostatnim okresie do utrzymywania wysokich poziomów zapasów wieprzowiny. Niektórzy uczestnicy rynku nie przewidują, że ceny świń w najbliższych tygodniach będą spadały, dlatego zainteresowanie surowcem jest większe.

Rynek trzody chlewnej: Jakie ceny przed Świętami Wielkanocnymi?

Zakłady mięsne narzekają jednak na trudności w przełożeniu wyższych cen żywca na sieci handlowe, co jest powodem dalszego braku wzrostu cen skupu świń. Po utrzymaniu w Niemczech w ubiegłym tygodniu ceny tuczników VEZG  na poziomie 2,20 €/kg (wbc) zanotowano stabilizację cenową w innych krajach unijnych. Stabilność cenowa również utrzymuje się na małej niemieckiej giełdzie. Sytuacji na rynku wieprzowiny w UE nie zmienił również dodatkowy niewielki impuls pochodzący z rynków azjatyckich.

Stagnacja cen na rynku krajowym

Na rynku krajowym nie widać znaczącej zmiany sytuacji wynikającej z nachodzących Świąt Wielkanocnych. Surowiec jest zagospodarowany przez ubojnie na bieżąco, przy nieco większych wagach ubojowych i braku zasadniczych ruchów cenowych w stosunku do ubiegłego tygodnia.

A. Dargiewicz | POLPIG

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics