Rynek wieprzowiny. Czy Majówka podkręci ceny?

Notowanie cen skupu żywca wieprzowego VEZG w Niemczech pozostają niezmienne od wielu tygodni. Rynek u naszych zachodnich sąsiadów pozostaje zbilansowany. Optymistyczne oczekiwania producentów świń na stopniowy wzrost cen nie sprawdził się. W najbliższym tygodniu utrzyma się cena skupu tuczników 2,20 €/kg (wbc).

Rynek wieprzowiny. Czy Majówka podkręci ceny?

Przetwórcy narzekają na niskie marże handlowe i dążą do zwiększenia presji na ceny skupu żywca. Jednocześnie spodziewana jest większa konsumpcja związana z rozpoczęciem sezonu grillowego oraz niewielki wzrost eksportu. Szczególnego znaczenia nabierają negocjacje dotyczące powrotu niemieckiej wieprzowiny na rynek chiński, który został zablokowany po wybuchu epidemii ASF w Niemczech.

Należy spodziewać się dominacji trendu bocznego w skupach przez najbliższe dni

Okres złej pogody i związanej z tym opóźnienie początku sezonu grillowego mamy za nami. Ciepła aura i czas wolny podczas długiego weekendu podniesie poziom konsumpcji wieprzowiny w Polsce. W poprzednich dwóch tygodniach obserwowaliśmy spadki cen skupu w krajowych ubojniach. Obecnie mamy okres stabilizacji cenowej i należy spodziewać się dominacji trendu bocznego w skupach przez najbliższe dni.

A. Dargiewicz | POLPIG

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics