Rząd poprawi projekt ustawy o nasiennictwie?

Podczas posiedzenia rząd pochyli się nad projektem ustawy o nasiennictwie, przygotowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dokument ten wdraża kilka unijnych dyrektyw do krajowego prawa.

Jak informuje TVP Parlament, "Ustawa o nasiennictwie, zawierająca zapisy dotyczące GMO – uchwalona przez Sejm 1 lipca 2011 roku – została zawetowana przez prezydenta z powodu niezgodności z prawem unijnym.

Ministrowie przyjmą również m.in. stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt. Projekt, który trafił do Sejmu jeszcze w poprzedniej kadencji, zakazuje trzymania dzikich zwierząt w cyrkach, hodowli zwierząt futerkowych na futra oraz wprowadza powszechne czipowanie psów.

Część proponowanych w nim rozwiązań Sejm uchwalił w sierpniu ub. roku w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która weszła w życie 1 stycznia. Na mocy noweli zwiększono m.in. kary za znęcanie się nad zwierzęciem, zakazano strzelania do błąkających się w lasach psów, a także handlu zwierzętami domowymi na targowiskach.

Rozwiązania proponowane w projekcie obywatelskim przygotowanym przez Koalicję dla Zwierząt są jednak bardziej radykalne."

Źródło: TVP Parlament, www.tvpparlament.pl, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here