Rząd szykuje interwencję na rynku cukru?

Premier Donald Tusk spotkał się 22 marca z prezesem Krajowej Spółki Cukrowej oraz szefem i wiceszefem resortu Skarbu Państwa, który posiada pakiet kontrolny spółki – ustaliła telewizja TVN CNBC. Premier zapowiedział, że w najbliższym czasie na rynek trafi więcej cukru. A to oznacza rządową interwencję na tym rynku.

– Miałem bardzo trudną – trudną nie dla mnie – rozmowę z tymi, którzy odpowiadają za produkcję i hurtową sprzedaż cukru w Polsce. I mam nadzieję, że pewne decyzje, jakie planujemy, powinny w najbliższym czasie doprowadzić do tego, że cukru powinno być więcej na rynku w Polsce – powiedział premier podczas spotkania z dziennikarzami.

I dodał, że kontrolowana przez państwo Krajowa Spółka Cukrowa kontroluje 40% rynku cukru w Polsce – informuje TVN CNBC.

Ceny cukru w Polsce biją rekordy. Kilogram tego towaru w niektórych sklepach kosztuje prawie 7 zł, czyli ponad dwa razy tyle, co pod koniec stycznia.

I choć sprzedawcy przekonują, że powodem wzrostu cen tego towaru są przede wszystkim powodzie które w styczniu spustoszyły uprawy trzciny cukrowej w Australii, ciężko w to uwierzyć,. Bo dlaczego za naszą zachodnią granicą ceny cukru są nawet o połowę niższe niż u nas?

Redakcja AgroNews www.agronews.com.pl, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here