Rzepak ponownie pobił rekord

Ceny unijnego rzepaku gwałtownie wzrosły we wtorek, w ślad za olejem palmowym, przekraczając 701 euro za tonę podczas dziennych notowań. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 696,25 eur/t – najwyżej od połowy listopada.

Rzepak ponownie na rekordzie
Rzepak ponownie na rekordzie
Rzepak korzystał z silnego wzrostu cen oleju palmowego przed publikacją raportu w którym uczestnicy rynku spodziewają się spadku produkcji i zapasów w Malezji.

Notowania kukurydzy i pszenicy wzrosły lekko w Chicago, ale tylko kukurydza odrobiła w całości przecenę z przełomu listopada i grudnia. Ceny unijnej pszenicy stabilizują się znacznie poniżej historycznego szczytu z 23 listopada, podobnie jak w Chicago.

Perspektywa rekordowych i szybszych niż zwykle zbiorów soi w Ameryce Południowej ciąży na notowaniach soi.

Ropa odrobiła w grudniu już blisko połowę przeceny z końcówki listopada, kiedy to nowy wariant koronawirusa wywołał panikę na rynkach akcji i surowców. W miarę upływu czasu słabnie obawa o możliwe konsekwencje zdrowotne i gospodarcze wariantu omikron. Wpływa to pozytywnie na wszystkie rynki przed końcem roku.

Źródło: Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE