Sachajko wystąpił o natychmiastową pomoc dla rolników 

Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko zaapelował do Rządu o realną pomoc dla rolników ws. choroby ASF i suszy, która ogarnęła większość terenów Polski. Zaniechania obecnych problemów mogą prowadzić do poważnych i nieodwracalnych skutków. 

ASF dziesiątkuje chlewnie i gospodarstwa

– Brak stanowczych działań ze strony Rządu, może mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki. Nie będziemy mieć rolników, ponieważ przez wirus liczba gospodarstw z 28 tysięcy zmniejszyła się do 4 tysięcy – wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko.

Jego zdaniem przez zaniechania walki z wirusem ASF utracimy suwerenność żywnościową. A jedyne zwierzęta jakie będą hodowane, to te duńskie, które w Polsce będą tylko dotuczane.

Susza dobija polskie gospodarstwa

Podobna sytuacja spotyka rolników, którzy zmagają się z suszą. Od wielu miesięcy rolnicy słyszą o odszkodowaniach, a pieniędzy nadal nie ma.

– Jesteśmy bardzo zaniepokojeni obecną sytuacją. Apelujemy o podjęcie odpowiednich kroków pomocy dla polskiej gospodarki – mówił poseł Jarosław Sachajko.

Sachajko poinformował, że prace Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi się rozpoczęły, a jej członkowie będą szukać jak najlepszych rozwiązań dla poszkodowanych rolników.

A my czekamy na wyniki tych prac…

Redakcja AgroNews, na podst. Kukiz’15, fot.Facebook/jsachajko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here