Sądu nad Jurgielem nie było. PSL zapowiada nowy wniosek o odwołanie ministra

PSL wycofał wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. W Sejmie posłowie mieli rozpatrzeć wniosek o wotum nieufności wobec niego. Ale, jak tłumaczą Ludowcy, zamieszanie w Sejmie nie pozwoliło na przeprowadzenie debaty.

\"rolnik,


Sejm miał debatować nad wnioskiem PSL o wyrażeniu wotum nieufności wobec ministra Jurgiela. Jednak atmosfera panująca w parlamencie nie pozwoliła na przeprowadzenie debaty – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Za wycofaniem wniosku ws. wotum nieufności było 363 posłów, przeciw było 2 posłów, a od głosu wstrzymało się 61 posłów.

Ludowcy zapowiadają jednak ponowne złożenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Jurgiela.

– Nie zmieniamy oceny ministra i jego błędnych działań. Nie zapominamy o jego błędnych działaniach, jego bezradności i bezczynności – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Polscy rolnicy oczekują tej debaty, polscy rolnicy chcą wysłuchać informacji pana ministra, pani premier, a przede wszystkim chcą wysłuchać informacji ze strony wnioskodawców. Nie da się rozmawiać o rolnictwie w takiej atmosferze jaką państwo stwarzacie – tłumaczył poseł PSL Mirosław Maliszewski, który miał uzasadniać wniosek PSL o odwołanie szefa resortu rolnictwa.

We wniosku o odwołanie Jurgiela posłowie PSL oskarżają go o prowadzenie "szkodliwej polityki na polskiej wsi".  Najpoważniejsze zarzuty dotyczą zniesienia możliwości wcześniejszego  przechodzenia na emeryturę i zakazu sprzedaży ziemi.

oprac. Kamila Szałaj
fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Są pierwsze pozytywne sygnały. Ceny w skupach rosną!

W krajach unijnych pojawiły się kolejne pozytywne sygnały rynkowe. Uczestnicy rynku przewidują poprawę sytuacji rynkowej w II połowie 2022 r. na skutek spadku pogłowia...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE