Na autostradzie spaliły się świnie

Na autostradzie A2 doszło do groźnego wypadku. Zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożącego 190 świń. W wyniku pożaru padło kilkadziesiąt zwierząt.

\"rolnik,

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Barłogi, w gminie Rzgów na 247 km Autostrady A2 w kierunku Warszawy. Z ustaleń strażaków wynika, że zapaliło  się podwozie naczepy ciężarowej, na której na trzech poziomach przewożono 190 sztuk trzody chlewnej.

– W wyniku pożaru 28 sztuk trzody chlewnej padło, natomiast część znajdująca się na dolnym poziomie uległa poparzeniu. Będący na miejscu zdarzenia Powiatowy Lekarz Weterynarii podjął decyzję o utylizacji martwych zwierząt – poinformował Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy KM PSP w Koninie.

Właściciel trzody chlewnej podstawił drugą naczepę w celu dalszego transportu żywych zwierząt.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z Konina oraz ochotnicy z OSP w Osieczy, Rzgowie i Sławsku. Na miejscu były także służby weterynaryjne.

Redakcja AgroNews, fot. JRG Nr 2 w Koninie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kontrakty na zboża i oleiste taniały po publikacji miesięcznych prognoz USDA

W czwartek Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) opublikował swoją comiesięczną prognozę podaży i popytu w skali kraju (USA) i globalnie. Zawarte dane były prospadkowe dla...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics