Sadzarka do ziemniaków wciągnęła dłoń 12-latkowi

Do tragicznego wypadku doszło w miniony weekend na terenie gminy Witonia.  Podajnik sadzarki wciągnął dłoń 12-latkowi. Chłopiec z urazem ręki  został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. 

Sadzarka do ziemniaków wciągnęła dłoń 12-latkowi
Sadzarka do ziemniaków wciągnęła dłoń 12-latkowi. Zdjęcie poglądowe

22 kwietnia 2022 roku na terenie gminy Witonia doszło do wypadku podczas prac polowych. Pracującemu na sadzarce do ziemniaków 12-latkowi, podajnik tej maszyny wciągnął dłoń. Chłopiec z urazem kończyny trafił lotniczym pogotowiem do jednego z łódzkich szpitali. Prace wykonywał pod opieką osób dorosłych i wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek” – relacjonuje st.asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności.

Pamiętajmy!

– nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
– nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
– nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
– nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
– ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a niewłaściwe obuwie nie uchroni przed urazem.

Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze!

Źródło: KPP w Łęczycy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnik zginął pod ładowarką przegubową

Sądeccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Tęgoborze w Małopolsce. 47-letni mieszkaniec...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE