Salmonella w suszonej kiełbasie. GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektor Sanitarny wycofał ze sprzedaży suszone kiełbasy marki Saint-Azay. W kiełbasach znaleziono pałeczki Salmonelli. 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę France Salaisons wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktów wskazanych poniżej ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonella.

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.

Ostrzeżenie dotyczy produktów marki SAINT-AZAY: SAUCISSE SECHE DROITE 250 g 3564700012246, SAUCISSE SECHE COURBE 300 g 3564700012253 z datą do spożycia do 08/12/2020 włącznie.

Dystrybutorem tych produktów w Polsce jest SCAWAR Sp. z o.o.

Produkty wycofane ze sklepów E. Leclerc

Dystrybutor SCAWAR Sp. z o.o. wszczął procedurę wycofywania produktów ze sklepów E. Leclerc. Proces ten jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Na terenie sklepów E. Leclerc została umieszczona informacja dotycząca możliwości zwrotu kwestionowanych produktów.

Nie należy spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Źródło: GIS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here