Scania załadowana nawozami w rowie

Ciągnik siodłowy Scania z naczepą, na której przewożono 24 tony nawozów zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się na polu. Z uszkodzonej naczepy na ziemię uprawną wysypała się znaczna ilość nawozów sztucznych, a kierowca został uwięziony we wraku kabiny.

Tir załadowany nawozami w rowie
Tir załadowany nawozami w rowie

Do groźnego wypadku doszło 25 czerwca 2021 roku w okolicach Popowa gm. Grajewo. Kierujący ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się na polu. Z uszkodzonej naczepy na ziemię uprawną wysypała się znaczna ilość nawozów sztucznych, a kierowca został uwięziony we wraku kabiny.

Ursus C340 przejechał po mężczyźnie

Działania ratownicze 2 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Boczkach-Świdrowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu szybkiego dostępu do rannego mężczyzny przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych, ewakuacji na zewnątrz pojazdu i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Pomimo znacznych uszkodzeń ciągnika siodłowego mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics