Advertisement

Seryjny podpalacz traw i nieużytków rolnych złapany

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brodach w miniony wtorek zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Brody, który jest podejrzewany o dokonanie podpaleń traw i nieużytków rolnych. Do pożaru doszło na terenie tej samej gminy. Zgodnie z Kodeksem Karnym mężczyźnie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Seryjny podpalacz traw i nieużytków rolnych złapany . Fot. policja

W dniu 28 marca do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, które dotyczyło pożaru traw i nieużytków znajdujących się na ternie gminy Brody. Spaleniu uległo ponad 80 hektarów traw, a w akcji gaśniczej było zaangażowanych ponad 170 strażaków. Natychmiast do pracy zabrali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brodach. Mundurowi wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić, że odpowiedzialnym za podpalenie jest 28-letni mieszkaniec Brodów. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w miejscu zamieszkania.

2 lata więzienia

Zgodnie z kodeksem karnym: kto, wbrew przepisom obowiązującym na terenie objętym ochroną, niszczy albo uszkadza rośliny lub zwierzęta powodując istotną szkodę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna dokonał czterech innych podpaleń traw. Zgodnie z art. 82 k.w. – za sprowadzenie zagrożenia pożarowego kodeks przewiduje karę aresztu lub grzywny. Ponadto mężczyzna w minioną sobotę dokonał kradzieży w sklepie spożywczym. Za wykroczenie będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić areszt, grzywna lub  ograniczenie wolności.

Chciał spalić śmieci na posesji – puścił z dymem hektar łąki

Policja apeluje i  przypomina, że wypalenie traw jest wykroczeniem, za które może grozić sprawcy wysoka grzywna, a jeżeli takie działanie doprowadzi do  zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, to wtedy takiej osobie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr.PK
Źródło i fot: KPP w Starachowicach

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie

Kolejne już podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie (16-20.05.2022) przygotowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Nabór na pomoc suszową nie ruszył! Zapowiadany przez Rząd nabór...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE