Słowacja zakazuje wprowadzania na swój rynek zbóż z Ukrainy

Słowacja zabroniła wczoraj wprowadzania na swój rynek zbóż z Ukrainy. Państwa “frontowe” regionu borykają się bowiem z niekontrolowanym napływem z Ukrainy produktów rolnych, przede wszystkim zbóż. Dziś ministrowie rolnictwa państw graniczących z Ukrainą mają się w tej sprawie spotkać online – podał EURACTIV.pl

Słowacja zakazuje wprowadzania na swój rynek zbóż z Ukrainy

Wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie trwa już 415. dzień

Na słowackim rynku ani ukraińskiego zboża, ani otrzymanej z niego mąki

Słowackie ministerstwo rolnictwa wydało wczoraj (13 kwietnia) zakaz wprowadzania na swój rynek pochodzącego z Ukrainy zboża i wyprodukowanej z niego mąki. Władze nie zakazały jednak importu tych produktów. Słowacki minister rolnictwa Samuel Vlčan ma poinformować o tym ambasadora Ukrainy w Bratysławie Myroslava Kastrana.

Pestycydy w zbożu z Ukrainy

Decyzja słowackich władz ma być reakcją na stwierdzenie pestycydów w zbożu z Ukrainy. Minister Vlčan już w środę poinformował o przekroczonych normach stężenia pozostałości pestycydów w transporcie liczącym 1500 ton zboża pochodzącego z Ukrainy.

Mąka i pasze ze zboża z Ukrainy. Prokuratura wyjaśnia „oszustwo wielkich rozmiarów”

Ponieważ analizy laboratoryjne wskazują, że stężenie tych pozostałości jest groźne dla zdrowia, to resort uznał, że całe zboże znajdujące się w magazynach na terenie Słowacji ani jego przetwory nie mogą być wprowadzane na rynek.

Całość pochodzącego z Ukrainy zboża ma zostać w Słowacji poddana kontroli, ale władze, choć nie wydały zakazu sprowadzania ziarna z Ukrainy, to stanowczo odradzają jego import.

Autor Barbara Bodalska | EURACTIV.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics