Śmiertelne zderzenie osobówek z ciągnikiem

W poniedziałek, 18 października 2021 r. kilka minut po godz. 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 309 pomiędzy Bojanowem i Rojęczynem doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciągnika rolniczego. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób.

Śmiertelne zderzenie dwóch osobówek z ciągnikiem
Śmiertelne zderzenie dwóch osobówek z ciągnikiem Fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu

Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że ciągnik john deere i ford c-max jechały w stronę Bojanowa, natomiast toyota yaris przemieszczała się w kierunku przeciwnym.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanowie.

Kierująca fordem zmarła na miejscu

Po zabezpieczeniu terenu przystąpili przy użyciu narzędzi hydraulicznych do wykonania dostępu oraz ewakuacji z wraku forda kierującej, u której stwierdzili brak oznak życia. W związku z tym niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Ochotników z Bojanowa wsparli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, Komendy Miejskiej w Lesznie oraz z OSP w Rydzynie, a także zespoły ratownictwa medycznego z Rawicza, Leszna i Góry, jak również policjanci.

Pomocy udzielono także trzem osobom podróżującym toyotą. Ostatecznie do szpitali przewieziono mężczyznę i kobietę – pasażerów tego auta. Kierującemu ciągnikiem nic się nie stało. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń ciała, mimo długiej walki, nie udało się uratować kobiety, która prowadziła forda.

Droga wojewódzka na czas działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych, prowadzonych pod nadzorem prokuratora, została wyłączona z ruchu. Pojazdy kierowane były na drogę ekspresową S5.

Oprócz już wymienionych działań, strażacy oświetlili teren, udzielili pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu, usunięciu wraków aut z jezdni oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych i innych zanieczyszczeń znajdujących się na pasach ruchu.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 16 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Dopłaty 2021. Ruszają płatności końcowe

Do 30 listopada prawie 1,21 mln rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, otrzymało z tego tytułu zaliczki w wysokości...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE