Spalone plony i kombajny. Pożary z(a)bierają żniwa

W tym roku podczas żniw dochodzi do bardzo wielu pożarów na polach. Utrzymujące się od kilku dni bardzo wysokie temperatury powietrza sprzyjają szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. Tylko w samym powiecie złotowskim (woj. wielkopolskie) doszło w ostatnich dniach do czerech groźnych pożarów.

\"rolnik,

Spalone plony i maszyny

W ubiegły poniedziałek (7 sierpnia) w miejscowości Łąkie (pow. złotowski, woj. wielkopolskie) spaleniu uległo ok. 1,5 ha pszenicy. Pożar gasił 30 strażaków. Dzień później w tej samej miejscowości spłonęło 10 ha grochu pastewnego. W akcję zaangażowanych było 61 strażaków. Również we wtorek strażacy gasili pożar na polu w miejscowości Sypniewo. Tu spaliło się pół hektara żyta.

Ogień nie oszczędza także maszyn rolniczych. W powiecie złotowskim w miejscowości Radwanica zapalił się kombajn. Uszkodzeniu uległa komora silnika.

\"rolnik,

 

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, jak również podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju prac polowych, w celu zapobiegania wypadkom w rolnictwie – prosi mł. kpt. Krzysztof Olczak z KP PSP w Złotowie.

Zdjęcia: KP PSP w Złotowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here