Skażone jaja dotarły do Polski

W Polsce wykryto partię jaj potencjalnie zanieczyszczoną fipronilem. Jaja te nie trafiły do konsumentów i zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy w całości – poinformował Główny Inspektor Sanitarny.

\"rolnik,

Partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj ugotowanych na twardo została dostarczona do odbiorców na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego.

Jaja nie trafiły do konsumentów

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że podjęła natychmiastowe działania w celu dotarcia do wszystkich odbiorców.

– Z otrzymanych dotychczas wyników kontroli wynika, że jaja zostały zablokowane w obrocie i nie będą użyte do dalszego przetwórstwa. Jaja te nie trafiły do konsumentów i zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy w całości (ok. 40 tys. szt.) – wyjaśnia Inspekcja.

Na początku sierpnia belgijska agencja ochrony żywności poinformowała, że na terenie tego kraju doszło do skażenia jajek owadobójczym środkiem, zawierającym trujący fipronil. Pozostałości środka znaleziono także na jajkach w Holandii,  Francji, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Słowacji.

Kamila Szałaj, Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here