Spotkanie z dyrektorami instytutów badawczych w MRIRW

O zmianach legislacyjnych, zarządzaniu mieniem, szansach i wyzwaniach przed jakimi stoją instytuty badawcze nadzorowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dyskutowano podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie MRiRW.

Spotkanie z dyrektorami instytutów badawczych w MRIRW
Spotkanie z dyrektorami instytutów badawczych w MRIRW

Tematem przewodnim spotkania, które otworzyła podsekretarz stanu Anna Gembicka było omówienie potencjału badawczego poszczególnych jednostek, a także dyskusja nad ścieżkami rozwoju.

Wiceminister Gembicka dziękując za aktywność i gotowość do ustawicznej współpracy zwróciła uwagę na bardzo dobry moment do wypracowania zakresu zmian, które będą odpowiadały na potrzeby poszczególnych instytutów w kontekście zwiększenia konkurencyjności, rozpoznawalności czy też zaplecza eksperckiego, również w kontekście Polskiego Ładu dla rolnictwa.

W agendzie spotkania znalazły się tematy związane z identyfikacją barier w obszarze zmian legislacyjnych, systemu wynagrodzeń, zarządzania mieniem, polityką nadzoru czy też komercjalizacją badań. Uczestnicy spotkania wspólnie zastanawiali się nad możliwością wypracowania rozwiązań w sferze legislacyjnej dotyczącej działalności badawczo-rozwojowej. 

MRiRW przedłużyło terminy składania wniosków

Spotkanie zostało zorganizowane w formule hybrydowej i było kolejnym, wpisującym się w cykl prowadzonej współpracy z instytutami badawczymi.

MRIRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE