Spotkanie z komisarzem Hoganem. Będzie pomoc dla Polski?

Podczas Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki spotkał się z Europejskim Komisarzem ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Philem Hoganem.

 

\"rolnictwo\"
Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju wsi Philem Hoganem

 

Minister Sawicki przedstawił aktualnie najważniejsze problemy polskiego rolnictwa, tj. szczególnie trudną sytuację na rynku owoców i warzyw oraz na rynku mleka. Minister podkreślił, że konieczne jest wprowadzenie kolejnego instrumentu wsparcia dla rynku warzyw i owoców, który będzie adekwatny do poziomu produkcji i eksportu do Federacji Rosyjskiej. Ponadto mechanizm ten nie może być zróżnicowany pod względem wysokości wsparcia dla rolników zrzeszonych i indywidualnych, a środki finansowe powinny pochodzić z koperty niewykorzystanej z I mechanizmu. Komisarz Hogan serdecznie podziękował za możliwość spotkania i odniósł się do przedstawionych kwestii. Poinformował, że  Komisja rozumie trudną sytuację, niemniej jednak aktualnie trwa debata nad budżetem EU i dopiero po osiągnięciu kompromisu w tym zakresie będzie możliwe podjęcie dalszych działań.

Czytaj także:
Co zrobi nowy komisarz ds. rolnictwa? Przedstawiamy plany Phila Hogana
Siekierski i Lange: w jaki sposób UE powinna wspierać poszkodowanych?

Komisarz i Minister zgodnie podkreślili potrzebę dalszych rozmów i kolejnego wspólnego spotkania celem szerszego omówienia poruszanych podczas posiedzenia spraw oraz innych istotnych kwestii jak podjęcie skutecznych działań na rynku mleka. Omówiono również realizację obecnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here