Polskie jabłka są już w drodze do Singapuru

120 ton jabłek przypłynie z Polski do Singapuru już w listopadzie – poinformowała Ambasada RP w Singapurze.

 

\"rolnictwo,

 

Dwa przedsiębiorstwa singapurskie zamówiły jabłka w Polsce, w sumie 120 ton jabłek odmian takich jak: Prince, Champion i Gala. Kontenery z jabłkami już płyną do Singapuru, a pierwszych polskich jabłek można spodziewać się w singapurskich sklepach już w połowie listopada.

Jak informuje polskich producentów ministerstwo rolnictwa, Singapurczycy preferują małe, słodkie i soczyste owoce.

Zgodnie z wymaganiami Singapuru jabłka nie muszą posiadać świadectw fitosanitarnych i sanitarnych, ponieważ to po stronie singapurskich przedsiębiorców leży obowiązek uzyskania pozwoleń na import każdej partii towaru. Kontrole i badania laboratoryjne prowadzone są przez Agrii Food & Veterinary Authority of Singapore wyrywkowo i badane pod kątem występowania szkodników: Anastrepha obliqua, Anastrepha fraterculus, Anastrepha ludens, Bactrocera tryoni, Ceratitis rosa, Ceratitis capitata, Chrysomphalus aonidum, Quadraspidiotus perniciosus. Ponadto importowane świeże owoce i warzywa nie mogą zawierać zabronionych pestycydów ani przekraczać poziomów pozostałości pestycydów i chemikaliów toksycznych określonych w przepisach Singapuru albo rekomendowanych przez Komisję Codex Alimentarius.

Czytaj także:

Najwięcej z Lubelszczyzny, najmniej z opolskiego. Plantatorzy złożyli wnioski o pomoc, pieniądze wpływają na konta
PE za ułatwieniem krajom unijnym zakazywania upraw GMO

To nie pierwsze polskie produkty, które mają szansę trafić na singapurskie stoły. Na tym rynku można już dostać polskie miody, śliwki w czekoladzie i inne słodycze.

Polski przedsiębiorca, we współpracy z singapurskim partnerem, otworzył stoisko z polskimi produktami spożywczymi w Chinatown. Stoisko oferuje szeroką gamę polskich produktów miodowych, które cieszą się rosnącą popularnością wśród Singapurczyków. W najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie kilku dodatkowych punktów sprzedaży w innych częściach miasta.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Nick Biswell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here