Spotkanie z przedstawicielami branży mleczarskiej z Polski i Niemiec

7 września 2021 roku sekretarz stanu Ryszard Bartosik spotkał się z przebywającymi w Polsce przedstawicielami Związku Niemieckiej Gospodarki Mlecznej. W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Spotkanie z przedstawicielami branży mleczarskiej z Polski i Niemiec
Spotkanie z przedstawicielami branży mleczarskiej z Polski i Niemiec

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń i poglądów związanych z branżą mleczarską w Polsce, w Niemczech i w Unii Europejskiej oraz dyskusję na temat przyszłości producentów mleka w kontekście zmieniających się uwarunkowań prawnych i rynkowych.

Wiceminister Bartosik przekazał informację o charakterystyce polskiego sektora mleczarskiego, przedstawiając jego mocne strony i wskazując kluczowe wyzwania stojące przed tym sektorem.

Mleczarstwo jest jedną z najważniejszych branż polskiego sektora rolno-spożywczego i stanowi stałe źródło dochodu i wyżywienia dla ok. 200 tys. gospodarstw rolnych w Polsce, w tym dla ok. 100 tys. dostarczających surowiec dla przemysłu mleczarskiego – podkreślił Ryszard Bartosik.

Polski nabiał staje się produktem markowym

Podsumowując wiceminister podkreślił dobre wyniki w polskim eksporcie artykułami rolno-spożywczymi, pomimo trwającej pandemii. – Polski sektor mleczarski czekają ambitne wyzwania, ale jestem przekonany, ze zdołamy im sprostać dzięki dużym zdolnościom adaptacyjnym branży. Z trudnego okresu, jakim były ostatnie dwa lata pandemii COVID-19, polskie mleczarstwo wychodzi obronną ręką.

MRIRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE