Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia to kurs e-learningowy na temat rolnictwa zrównoważonego dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Korzystanie z kursu jest bezpłatne. Obecnie znajduje się w nim 9 obszarów tematycznych i 33 lekcje na temat siewu i sadzenia, zarządzania substancjami odżywczymi, bioróżnorodności czy produkcji zwierzęcej. Lekcje obejmują także kompetencje miękkie oraz relacje ze społecznością lokalną.

Stabilność finansowa - nowy obszar w ASAP Akademii
Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia ciągle się rozwija. W styczniu do kursu dodany został  nowy obszar pt.  stabilność finansowa. Lekcje z tego zakresu powstawały pod eksperckim okiem wieloletniego członka Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” – Banku BNP Paribas.

Jedną z kluczowych korzyści dla rolników z wdrożenia zrównoważonych praktyk rolniczych jest zapewnienie długoterminowej stabilności finansowej gospodarstwa i podniesienie jego konkurencyjności na rynku. To niezwykle ważne z uwagi na cele Europejskiego Zielonego Ładu i wywołane tym zmiany w otoczeniu biznesowym” – podkreśla Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.

„Biorąc pod uwagę, to w jaki sposób Komisja Europejska zapatruje się na kwestie zrównoważonego rolnictwa oraz czytając nową strategię Wspólnej Polityki Rolnej, Bank BNP Paribas podjął decyzję wejścia bardzo mocno w kwestie związane z finansowaniem rolnictwa. W tej chwili nie da się prowadzić działalności rolniczej bez finansowania zarówno obrotowego, jak i kredytowego czy inwestycyjnego” – dodaje Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.


W ramach obszaru „Stabilność finansowa” dostępne są następujące lekcje:

  • Bezpieczeństwo finansowe gospodarstwa
  • Zasady planowania
  • Ryzyko popełnienia błędów
  • Przydatna dokumentacja działalności gospodarstwa

„Finansuj mądrze” oraz „ubezpieczaj” to dwa z głównych filarów rolnictwa zrównoważonego. Obecnie przy zmieniającym się bardzo dynamicznie otoczeniu rynkowym, oczekiwaniom konsumentów i partnerów biznesowych oraz klimacie, obie te kwestie nabierają większego znaczenia niż dotychczas” – uzupełnia Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

ASAP Akademia cały czas się rozwija. Stowarzyszenie planuje publikację nowych obszarów.

„Na początku roku planujemy oddać obszar dotyczący powietrza i emisji gazów cieplarnianych oraz uzupełnić tematykę dotyczącą produkcji zwierzęcej o dobrostan zwierząt i bioasekurację. Kolejne lekcję dotyczyć będą zarządzania gospodarstwem czy obszernego zagadnienia dotyczącego ochrony roślin, zarządzania wodą i odpadami – informuje Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP.

ASAP Akademia” to kompendium wiedzy na temat rolnictwa zrównoważonego. W przystępnej formie przeprowadza przez szereg zagadnień z każdej dziedziny pracy rolnika.

Skorzystaj z darmowych lekcji online, sprawdź i rozszerz swoją wiedzę na temat rolnictwa zrównoważonego. Załóż konto i ucz się jak chcesz i kiedy chcesz!

Więcej informacji: https://rolnictwozrownowazone.pl/asap-akademia/

Marta Nowak-Woźnica

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE