Strajki ostrzegawcze AgroUnii w całej Polsce

Dziś w kilkunastu miejscach w całej Polsce odbędzie się strajk ostrzegawczy organizowany przez AgroUnię. Rolnicy domagają się m.in. skutecznego zwalczania ASF.

W związku z kolejnymi przypadkami wirusa ASF notowanymi na zachodzie kraju w woj. lubuskim, AgroUnia organizuje strajk ostrzegawczy w kilkunastu miejscowościach na terenie województw: lubelskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, podkarpackiego i opolskiego. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie polegała m.in. na powolnej jeździe ciągnikami po wybranych miejscowościach.

Rolnicy domagają się skutecznego zwalczania ASF, reformy prawa łowieckiego i ograniczenia importu produktów rolnych.

– Symbolem polskiego?? rolnictwa ???? nie mogą być dziki?, problemy?♂️ i zalew ukraińskimi ??płodami rolnymi. Minister środowiska musi zdać sobie sprawę, że również on odpowiada za sytuacje ASF’u i szkód łowieckich – czytamy na facebookowym profilu AgroUnii.

– Gdyby służby państwowe, weterynaria i myśliwi organizowaliby się tak sprawnie jak My – ASF zostałby zwalczony w Polsce już 2 lata temu… Cóż, musimy dalej motywować ich do pracy i zdaje się, że jeszcze mocniej niż do tej pory – mówią przedstawiciele AgroUnii.

Listę miejsc, w których rolnicy zorganizują strajk ostrzegawczy można znaleźć w poniższym poście AgroUnii. Jest ona na bieżąco uaktualniania, gdyż cały czas przybywa miejscowości.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here