Advertisement

Strażacy na ratunek krowie – Akcja trwała ponad 6 godzin

Pod krową zawalił się strop obory i zwierzę wpadło do szamba z gnojówką. Na ratunek ruszyło 20 strażaków oraz lekarz weterynarii. Trudna akcja trwała ponad 6 godzin, ale zakończyła się sukcesem. Zdarzenie miało miejsce rano w Drohiczanach.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano żywą krowę, pod którą zawalił się strop. Krowa znajdowała się w szambie z gnojówką pod budynkiem inwentarskim. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu gnojówki pompą będącą na wyposażeniu obory. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochronny weszli do szamba i przy użyciu węży W-75 przygotowali zwierzę do ewakuacji. W celu zrobienia lepszego dostępu do uwięzionej w szambie krowy rozebrano część stropu i paśnika w oborze. Następnie przy użyciu ładowarki teleskopowej i wyciągarki samochodowej linką poprowadzoną przez otwór w dachu wydobyto żywą krowę – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Jak dodaje, akcja nie była łatwa ze względu na niski stropodach, który trzeba było rozebrać, a także mały otwór w szambie. W działaniach uczestniczyło 5 zastępów: OSP KSRG Uchanie, OSP Drohiczany oraz 3 zastępy JRG Hrubieszów. Działania trwały ponad 6 godzin.

Źródło: OSP.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE