Strażacy na ratunek krowie – Akcja trwała ponad 6 godzin

Pod krową zawalił się strop obory i zwierzę wpadło do szamba z gnojówką. Na ratunek ruszyło 20 strażaków oraz lekarz weterynarii. Trudna akcja trwała ponad 6 godzin, ale zakończyła się sukcesem. Zdarzenie miało miejsce rano w Drohiczanach.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano żywą krowę, pod którą zawalił się strop. Krowa znajdowała się w szambie z gnojówką pod budynkiem inwentarskim. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu gnojówki pompą będącą na wyposażeniu obory. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochronny weszli do szamba i przy użyciu węży W-75 przygotowali zwierzę do ewakuacji. W celu zrobienia lepszego dostępu do uwięzionej w szambie krowy rozebrano część stropu i paśnika w oborze. Następnie przy użyciu ładowarki teleskopowej i wyciągarki samochodowej linką poprowadzoną przez otwór w dachu wydobyto żywą krowę – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Jak dodaje, akcja nie była łatwa ze względu na niski stropodach, który trzeba było rozebrać, a także mały otwór w szambie. W działaniach uczestniczyło 5 zastępów: OSP KSRG Uchanie, OSP Drohiczany oraz 3 zastępy JRG Hrubieszów. Działania trwały ponad 6 godzin.

Źródło: OSP.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,893ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Prognoza pogody na weekend

Weekend w południowej części kraju przeważnie pogodny, w północnej więcej chmur oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W niedzielę śnieg będzie prószył w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE