Advertisement

Strażacy uratowali krowę, która wpadła do kanału warsztatowego

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim musieli się zmierzyć z nielada wyzwaniem. Do kanału warsztatowego wpadła krowa, którą z uwagi wąski kanał niełatwo było wydostać.

Strażacy uratowali krowę, która wpadła do kanału warsztatowego fot.osp.pl

Wąski kanał uniemożliwił właścicielowi zwierzęta samodzielny ratunek, dlatego wezwał na pomoc strażaków. Do nietypowego zdarzenia doszło pod Janowem Lubelskim.

– Z informacji uzyskanych od właściciela ustalono, iż właściciel wcześniej podejmował próby wydobycia zwierzęcia na własną rękę. Z uwagi na wąski kanał oraz brak dogodnego dostępu działania okazały się nieskuteczne. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej podjęto próbę wydobycia zwierzęcia z kanału przy pomocy lin i zawiesi oraz sprzętu ciężkiego ładowarki z pobliskiej szkoły rolniczej – informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim.

Zwierzę udało się podnieść z kanału i wyciągnąć na powierzchnię.

Źródło i fot: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 6 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Inspektorzy odkryli tony nielegalnych odpadów chemicznych

W dniu 12 stycznia 2022 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili nagromadzenie ciekłych odpadów chemicznych, w wynajętych halach, w m. Kolonia Głowa w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE