Strażacy wydobyli ciało rolnika w przewróconego ciągnika

W sobotę, 4 września o godzinie 17.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował o wypadku ciągnika rolniczego na polu oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Kąsinowo gm. Szamotuły.

Strażacy wydobyli ciało rolnika w przewróconego ciągnika
Strażacy wydobyli ciało rolnika w przewróconego ciągnika Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk

Dyżurny SK do zdarzenia natychmiast zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Baborowo.

“Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy, który znajdował się w rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz kabiny.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, wydobyciu osoby z kabiny ciągnika oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (udrożnienie dróg oddechowych, prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej)” – relacjonuje ogn. Łukasz Kawka.

Niestety będący na miejscu zdarzenia lekarz po długotrwałej resuscytacja krążeniowo-oddechowej stwierdził zgon mężczyzny.

Pod koła motocyklisty wpadło źrebię. Za szkody odpowie właściciel zwierzęcia

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Szamotułach
Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery + 17 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który w Jazgarce wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE