Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych

Świętokrzyska Izba Rolnicza apeluje o pilne dopłaty do nawozów, które powinny kształtować się w przedziale 500-1700 złotych.

Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych
Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych

Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej skierował do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych prośbę o pilną interwencję w sprawie dopłat do nawozów stosowanych do produkcji rolnej.

W piśmie zamieszczonym na stronie internetowej Izby czytamy:  „Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej zwrócił się z prośbą do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych o pilną interwencję w sprawie dopłat do nawozów stosowanych do produkcji rolnej. Ze względu na obecne ceny dopłaty powinny kształtować się w przedziale 500zł -1700zł i powinny być uzależnione od terminu ich zakupu (jesienno-wiosennego). Wsparcie powinno być proporcjonalne do cen ubiegłego roku”.

Sytuacja na rynku nawozów jest bardzo trudna i na pewno przełoży się mocno na portfele rolników i konsumentów. Opublikowany nowy cennik Anwilu na nawozy może szokować. Zwyżka ceny saletry amonowej z ok. 3 000 zł/t do 6 100 zł/t wydaje się to potwierdzać.

AM/Redakcja AgroNews na podst.: ŚIR

 

Zostaw komentarz

  1. Ja tam od dawna do nas na gospodarstwo zamawiam nawozy z ontrade.pl i nie odczuwam jakiś problemów cenowych. Wszystko jest zawsze w porządku i dobrze. Aktualnie to trzeba szukać pewnych źródeł żeby nie przepłacać niewiadomo na czym i mieć dobrą jakość 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie dla producentów świń – złożono 228 wniosków

Od 2 do 15 lipca 2022 r. można się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE