Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych

Świętokrzyska Izba Rolnicza apeluje o pilne dopłaty do nawozów, które powinny kształtować się w przedziale 500-1700 złotych.

Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych
Świętokrzyska Izba Rolnicza: dopłaty do nawozów powinny wynieść 500-1700 złotych

Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej skierował do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych prośbę o pilną interwencję w sprawie dopłat do nawozów stosowanych do produkcji rolnej.

W piśmie zamieszczonym na stronie internetowej Izby czytamy:  „Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej zwrócił się z prośbą do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych o pilną interwencję w sprawie dopłat do nawozów stosowanych do produkcji rolnej. Ze względu na obecne ceny dopłaty powinny kształtować się w przedziale 500zł -1700zł i powinny być uzależnione od terminu ich zakupu (jesienno-wiosennego). Wsparcie powinno być proporcjonalne do cen ubiegłego roku”.

Sytuacja na rynku nawozów jest bardzo trudna i na pewno przełoży się mocno na portfele rolników i konsumentów. Opublikowany nowy cennik Anwilu na nawozy może szokować. Zwyżka ceny saletry amonowej z ok. 3 000 zł/t do 6 100 zł/t wydaje się to potwierdzać.

AM/Redakcja AgroNews na podst.: ŚIR

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Ja tam od dawna do nas na gospodarstwo zamawiam nawozy z ontrade.pl i nie odczuwam jakiś problemów cenowych. Wszystko jest zawsze w porządku i dobrze. Aktualnie to trzeba szukać pewnych źródeł żeby nie przepłacać niewiadomo na czym i mieć dobrą jakość 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics