Świńskie łby, jaja i kapusta pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Dziś w nocy rolnicy z AgroUnii przeprowadzili akcję w ramach naznaczania przeciwników polskiej wsi. Tym razem naznaczyli dom Jarosława Kaczyńskiego. Świńskie łby, nie sprzedana kapusta, zmarnowane ziemniaki i rozbite jaja  Rozbite jaja wylądowały na ul. Piłsudskiego, niedaleko ul. Mickiewicza, gdzie znajduje się dom wicepremiera.

Akcja rolników spowodowana jest dramatem niskich cen jakie otrzymują za płody rolne:  Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników – tłumaczył lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Rolnicy sprzedają swoje produkty po kosztach opłacalności. Do każdej wyprodukowanej sztuki muszą dopłacać.

Rolnicy na FB AgroUnii tłumaczą swoją akcję:
Tym, którzy nas nie szanują nie damy spać do południa!
Nie będziemy płakać nad własnym grobem:
za 5 – tkę Kaczyńskiego,
za plucie rolnikom w twarz
za niszczenie nas i naszych rodzin
zamknęli gastronomię – gdzie many sprzedać?!
odcięli od eksportu (‚skuteczna’ polityka – embargo)
brak możliwości eksportu ziemniaków
– zmonopolizowali rynek wewnętrzny
pozwalają na wyzysk rolników

Michał Kołodziejczak zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu brak zainteresowania polskim rolnictwem i przyszłością polskiej żywności: Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył, nie widzi dramatu rolników, nie widzi, że my wyrzucamy nasze produkty, nie widzi co robi z rolników handel oparty na korporacjach. To 13 grudnia zobaczył.  Niech się w końcu obudzą

My nie odpuścimy, my nie będziemy udawać, że to nas nie boli!

Będziemy wracać pod dom prezesa do skutku

Michał Kołodziejczak powiedział, że takie akcje będą powtarzać się pod dom Jarosława Kaczyńskiego dopóki nie odbędzie się  długo wyczekiwana rozmowa z prezesem PiS i z premierem Mateuszem Morawieckim.

Nocna akcja rolników poprzedziła protesty innych grup poszkodowanych przez decyzje Rządu. Dziś w Warszawie będą protestować przedsiębiorcy, hotelarze, restauratorzy, górale oraz zwolennicy Strajku Kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here