Sylwia Spurek chce zakazu reklamy mięsa, mleka, jaj i likwidacji dotacji!

Sylwia Spurek jest posłanką Parlamentu Europejskiego. Znana jest ze swoich wystąpień  broniących praw zwierząt. Zaproponowała także piątkę dla branży roślinnej, w której domaga się m.in. zakazu reklamy mięsa, mleka i nabiału. Do jej poglądów odniósł się Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, który zaprosił europosłankę na szklankę kefiru. 

Sylwia Spurek Fot.: Twitter @SylwiaSpurek

Badania naukowe podkreślają, że mleko i nabiał są niezbędne w diecie każdego człowieka. Zawierają witaminy, składniki mineralne oraz łatwo przyswajalne białka. Wapń, który zawierają produkty mleczarskie jest najlepiej przyswajalny, a najwięcej możemy go znaleźć w jogurtach i serach.

Waldemar Broś podkreśla także skalę przemysłu mleczarskiego. Obecnie produkcja mleka wynosi około 880 mld litrów i systematycznie rośnie. Te dane pokazują, że jest zapotrzebowanie na produkty mleczarskie.

Waldemar Broś odniósł się bezpośrednio do wypowiedzi europoseł Sylwii Spurek nt. produktów mleczarskich:

Pani Sylwio – krowy nie cierpią, że pozyskuje się od nich mleko bo jest to zgodne z naturą, cierpiałyby gdyby co najmniej 2 razy dziennie nie były dojone. Pragnę Panią poinformować, że polscy rolnicy bardzo o nie dbają zapewniając im właściwe zgodnie z unijnymi wymogami warunki siedliskowe – napisał prezes KZSM.

Szklanka kefiru dla europoseł Sylwii Spurek

Prezes KZSM zachęca europosłankę do spotkania, podczas którego poczęstuję ją pysznymi produktami mleczarskimi:

Nie znam osobiście Pani, ale na zdjęciu wygląda Pani bardzo sympatycznie. Zapraszam Panią do KZSM przy ul. Hożej 66/68 w Warszawie i porozmawiamy o produktach mleczarskich przy szklance wspaniałego jogurtu, kefiru, czy innych napojów mleczarskich – napisał Waldemar Broś.

Sylwia Spurek odpowiedziała na zaproszenie Waldemara Brosia na Twitterze:

Europosłanka odniosła się również do wypowiedzi ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorza Pudy i zaprosiła go na wegański obiad:

“Piątka dla branży roślinnej”

Europosłanka zapowiedziała prace nad projektem ustawy “Piątka dla branży roślinnej”, która ma obejmować następujące działania:

1. zakaz reklamy mięsa, mleka, jaj;
2. likwidacja funduszy promocji tych produktów;
3. powołanie funduszu promocji weganizmu;
4. od przedszkola zajęcia „klimat i prawa zwierząt”;
5. 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka, jaj.

Na swoim profilu na Twitterze Sylwia Spurek zachęca wszystkich zainteresowanych do prac wraz z nią nad nową ustawą chroniąca zwierzęta.

AM/Redakcja AgroNews

2 KOMENTARZE

 1. Pani Spurek usiłuje narzucić innym swój “jedynie słuszny” światopogląd. Może ktoś wytłumaczyłby jej, że tak naprawdę namawia do “krowobójstwa” na wielką skalę. Wszak z tymi wszystkimi bezproduktywnymi krowami należałoby coś zrobić. Zwłaszcza, że metan produkują w dużej ilości i na razie wiadomo po co. Taka sprzeczność pomiędzy dobrem zwierząt a ekologią. Tego rozum niektórych nie ogarnia. Taki terror bo ja wiem lepiej. Wstyd

 2. Pani SYLWIA SPUREK capslock-iem usiłuje wykazać swoją wielkość.
  Od tysięcy lat ludzie jedli nabiał i mięso, a teraz mamy zmienić nawyki?
  A może lepiej od razu wrócić do naszych protoplastów na drzewa i zacząć wcinać same banany.
  Krowy skrzyżują się z żubrami i bizonami i będziemy mieli powrót do natury.
  A nie lepiej w ramach powrotu do natury chodzić bez ubrań zakładając tylko listki figowe?
  Pani SYLWIO – proszę dać przykład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here