Szkodniki w prosie z Ukrainy i spleśniałe maliny. IJHARS zakazuje wjazdu do Polski

Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie skrupulatnie kontroluje przejścia graniczne. Tylko w czerwcu zatrzymany został transport malin, soków i nektarów, ciastek, mleka w proszku i prosa z Ukrainy, wina z Mołdawii czy mrożonej jeżyny z Serbii.

Szkodniki w prosie z Ukrainy i spleśniałe maliny. IJHARS zakazuje wjazdu do Polski

19 czerwca Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski partii prosa żółtego o masie 22 430 kg importowanego z Ukrainy z powodu obecności żywych szkodników. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Z kolei 14 czerwca Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu partii 20 ton mleka w proszku, import z Ukrainy z uwagi na nieprawidłowe oznakowanie produktu – brak danych importera i warunków użycia.

11 czerwca w IJHARS w Lublinie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski partii ciastek o masie 684 kg importowanych z Ukrainy ze względu na zaniżoną zawartość cukrów.

Tego samego dnia skontrolowano transport jeżyn z Serbii i wydano decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren PL partii mrożonej jeżyny o masie ponad 20 ton, import z Serbii ze względu na obecność larw owadów.

10 czerwca Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy Bydgoszcz wydał decyzje o zak. wprowadzeniu do obrotu 20 partii (ponad 25 tys. opak. soków i nektarów) z Ukrainy z powodu błędnej daty przydatności do spożycia, braku inf. o warunkach przetwarzania produktu.

7 czerwca IJHARS w Olsztynie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren PL partii 1800 l wina import z Mołdawii z uwagi na nieprawidłowe oznakowanie, zaniżoną zawartość alk. w stosunku do zadeklarowanej w dokumentacji przewozowej.

4 czerwca IJHARS w Lublinie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren PL partii 20000 kg mrożonej maliny import z Ukrainy z uwagi na obecność pleśni i zawyżoną zawartość zanieczyszczeń organicznych. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

MK/Redakcja AgroNews

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty 2024 – wnioski z sankcjami można składać do 26 lipca

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych 2024. Bezsankcyjny termin na złożenie deklaracji upłynął 1 lipca – do tego dnia włącznie ARiMR zarejestrowała blisko 1,2...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics