Fotowoltaika dla rolników — odpowiedź na rosnące rachunki prądu! Zobacz ile możesz oszczędzić

Czy fotowoltaika to rozwiązanie dedykowane jedynie dla przedsiębiorców i gospodarstw domowych? Oczywiście, że nie! Coraz częściej to właśnie przedstawiciele branży rolniczej korzystają z dobrodziejstw czystej, niezależnej energii i chwalą sobie to rozwiązanie nie tylko ze względu na pozytywny wpływ na środowisko, ale przede wszystkim na koszty. Czy fotowoltaika zmniejszy rachunki za prąd w gospodarstwie rolniczym?

Fotowoltaika dla rolników — odpowiedź na rosnące rachunki prądu! Zobacz ile możesz oszczędzić

Fotowoltaika dla rolników – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Rosnące koszty energii elektrycznej, zmiany klimatyczne, coraz większa potrzeba stosowania wydajnych źródeł zapewniających pełną wydajność gospodarstwa rolnego  – to wyzwania, z którymi obecnie boryka się większość rolników. Na szczęście dawno już wyszliśmy z przeświadczenia, że nowoczesna technologia omija obszary rolne – ona jest tam obecna i sprawdza się doskonale, a dowodem tego jest fotowoltaika dla rolników.

Zapotrzebowanie na prąd w gospodarstwie rolnym z roku na rok rośnie, a produkcja własnej energii stanowi proste rozwiązanie, które umożliwi nie tylko skuteczne prowadzenie działalności, ale przede wszystkim znaczące oszczędności, które w dużym gospodarstwie rolnym będą widoczne już po kilku miesiącach. Oszczędności te idą bezpośrednio w parze z możliwością uniezależnienia się od komercyjnych dostawców energii, którzy zgodnie z historią zwykli podnosić stawki – według ekspertów do 2030 roku nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego też, mając na uwadze zastosowanie nowoczesnych technologii w rolnictwie, instalacja fotowoltaiczna dostępna na https://www.oze-biomar.pl/fotowoltaika-dla-rolnika będzie strzałem w dziesiątkę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze infrastruktury fotowoltaicznej?

Na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu najlepszego rozwiązania fotowoltaicznego dla gospodarstwa rolnego? Najważniejsza kwestia to oczywiście moc własnej elektrowni słonecznej. W tym celu warto dokonać analizy rocznego zużycia energii elektrycznej i na jej podstawie oszacować wielkość systemu, który pod względem wydajności produkcji prądu odpowie na potrzeby. Proporcja w postaci 1 kWp mocy instalacji na 1000 kWh to odpowiednie podejście, jednak w razie wątpliwości o dokładne obliczenia możemy poprosić doradców energetycznych zapoznanych ze specyfiką infrastruktury fotowoltaicznej stawianej w gospodarstwach rolnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze infrastruktury fotowoltaicznej?

Wybór firmy oferującej sprzedaż instalacji fotowoltaicznej to klucz do naszych oszczędności i wygodę. Dlatego też warto przed podjęciem decyzji zweryfikować, czy dostawca infrastruktury zapewnia kompleksową usługę, która składa się nie tylko z ze sprzedaży, ale także zaprojektowania całej infrastruktury, pomocy w uzyskaniu dofinansowania oraz montażem, serwisami i przeglądem technicznym. 

Fotowoltaika – dlaczego warto zainwestować?

Dlaczego fotowoltaika w gospodarstwie rolnym to obecnie obowiązek? Ze względu na szereg korzyści, wśród których warto wymienić między innymi: 

  • oszczędności wpływające na sumaryczne niższe koszty prowadzenia biznesu;
  • niezależność od komercyjnych dostawców energii elektrycznej;
  • niezawodność instalacji fotowoltaicznej zdolnej pracować przez kilkadziesiąt lat;
  • ekologiczne podejście do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Pod uwagę warto również wziąć ulgę inwestycyjną, która może obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznej aż o 25%. Z ulgi inwestycyjnej na fotowoltaikę może skorzystać płatnik podatku rolnego, który poniósł wydatki przebudowę i modernizację budynków, w tym również budowę instalacji fotowoltaicznej. Taka ulga stanowi finalny argument, który powinien przekonać każdego, że najwyższy czas rozważyć inwestycję w fotowoltaikę. 

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics