Sztuka ludowa i jej wykorzystanie w codziennym życiu

 

                                                                

Sztuka ludowa i jej twórcy to bogactwo polskiej wsi. Dawne umiejętności rzemieślnicze i dzieła wykonywane za pomocą tradycyjnych technik rękodzielniczych, to wartość niezmiernie poszukiwania w obecnym świecie, zarzucanym przedmiotami produkowanymi masowo.

Ale czy naprawdę łatwo znaleźć na rękodzieło nabywcę? Łatwo do niego dotrzeć? Czy wystarczy zamieścić wyroby na stronie internetowej i czekać na klienta? A może trzeba wyjść mu na przeciw?

Szansa dla twórców ludowych

Szansą twórców ludowych na zdobycie odbiorców i wkroczenie na nową ścieżkę zawodową może być działalność turystyczna. Udostępnienie do zwiedzania swoich pracowni, prowadzenie pokazów i warsztatów rękodzielniczych czy wytwórstwo lokalnych pamiątek, jest obecnie dla rzemieślników wiejskich doskonałą ścieżką do sukcesu.

Twórcy wykonujący niepowtarzalne, unikatowe przedmioty, wykorzystując tradycyjne techniki i wzornictwo, często wzbogacają ofertę turystyczną  swojego regionu. Podejmując współpracę z kwaterami agroturystycznymi lub innymi artystami często tworzą produkty sieciowe, wioski tematyczne czy swoiste szkoły rzemiosła. Ich pracownie stają się celem podróży turystów indywidualnych lub grup wycieczkowych, a prezentacja posiadanych umiejętności towarzyszy często lokalnym imprezom. 

Podróżując po polskiej wsi turyści trafiają do warsztatów rzemieślniczych, gdzie maja szansę przyjrzeć się pracy mistrzów, a często też nauczyć się dawnych technik rękodzielniczych i własnoręcznie wykonać sobie pamiątkę.  Idealnym narzędziem dla osób planujących wypoczynek w kwaterach agroturystycznych z możliwością skorzystania z oferty lokalnych rzemieślników jest portal  www.odpoczywajnawsi.pl

Agroturystyka doskonałą formą promocji twórców ludowych

Każdy znajdzie tam nie tylko bazę noclegową, ale również liczne atrakcje turystyczne. Do promocji w serwisie zapraszamy również wszystkich twórców ludowych, którzy udostępniają do zwiedzania swoje pracownie, prowadzą warsztaty rękodzielnicze, pokazy stacjonarne lub wyjazdowe, lub wytwarzają pamiątki regionalne.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Olbrzymia skala wyzwań przy eksporcie ukraińskiego zboża

Transporty ukraińskiego zboża można i należy optymalizować. Laude Smart Intermodal proponuje ich konteneryzację, która skraca i usprawnia zarówno załadunek, jak i rozładunek towarów. W...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE