TSW po raz pierwszy odbędzie się w Warsaw Expo, w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.
Dzięki nowej lokalizacji dojazd na targi jest szybszy, łatwiejszy, a na miejscu czeka ponad 5 tysięcy miejsc parkingowych. Organizatorzy przygotowali bezpłatny autobus z Dworca Zachodniego PKP w Warszawie (od strony ul. Tunelowej)na TSW 2016, który będzie odjeżdżał co pół godziny. Pierwszy odjazd o 8:20.
13 stycznia po raz trzeci zostaną wręczone nagrody im. prof. Pieniążka. 14 stycznia odbędzie się VI Forum Grup Producenckich, organizowane przez KZGPOiW.
Na TSW 2016 swoja ofertę zaprezentuje ponad 200 polskich i zagranicznych firm z ofertą dla producentów owoców i warzyw (uprawy polowe oraz pod osłonami).
Pełna lista wystawców: http://tsw.targi.pl/konferencje-na-tsw-2016/
13 stycznia, środa
• Sadownicze Forum Ekonomiczne
Tematami przewodnimi drugiej edycji SFE będzie: rynek, jakość, eksport na dalekie rynki, przetwórstwo. Zapraszamy do wysłuchania wystąpień ekspertów i wzięcia udziału w debacie. Sadownicze Forum Ekonomiczne rozpocznie się wykładem prof. Eberharda Makosza z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych o aktualnej sytuacji na rynku jabłek.
• III Konferencja Truskawkowa
Konferencja składa się z dwóch części: o uprawach polowych oraz pod osłonami. Wśród poruszanych tematów będą sposoby zwalczania szarej pleśni, mączniaka czy antraknozy, uprawa wczesnych odmian truskawek i dostępność nowych odmian owocujących w tym terminie. Dzięki uprawom w szklarniach oraz doborze odmian wkrótce możliwe będzie zapewnienie owoców przez 12 miesięcy w roku. Zagadnienia te również będą poruszane podczas wykładów
• Doświetlanie w uprawach warzyw pod osłonami
Podczas konferencji wystąpią zarówno naukowcy, jak i praktycy, którzy przedstawią wyniki badań nad produkcją rozsady i uprawą przy różnych sposobach doświetlania oraz zmiany
w technologii asymilacyjnego doświetlania roślin, a także scharakteryzują rozwój doświetlanych upraw w Europie.
14 stycznia, czwartek
• Konferencja sadownicza
Temat, który w minionym sezonie szczególnie koncentrował uwagę sadowników, czyli suszy i możliwości ochrony przed nią upraw. Luca Lovatti z Tyrolu przedstawi nowe, przyszłościowe sporty odmian Gala i Red Delicious. Będą też tematy o zwalczaniu przędziorków, mączniaka jabłoni czy parcha. O charakterystyce sadownictwa na Wschodzie opowie Kazimierz Pochodyła. Leonard Steinbauer, z Austrii przybliży temat nowoczesnej uprawy czereśni, gatunku trudnego w uprawie, ale bardziej dochodowego niż jabłonie. Korzyści z posiadania własnej pasieki w sadzie przedstawi Michał Piątek.
• Warzywa kapustne bez tajemnic
Podczas konferencji zaproszeni eksperci przedstawią ogólne uwarunkowania związane
z produkcją warzyw kapustnych, trendy w produkcji i oczekiwania rynku zarówno krajowego, jak też ogólnoeuropejskiego. Wszystko wskazuje na to, że przy obecnym trendzie do zdrowego stylu życia, warzywa kapustne, w tym brokuły, kalafiory czy kapusta, będą poszukiwanymi warzywami wśród konsumentów, warto zatem je uprawiać. Jak najlepiej to robić? Na co zwrócić uwagę?
Partnerem konferencji jest Syngenta.
• Konferencja o świdośliwie olcholistnej
Ten nowy gatunek cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podczas pierwszej w Polsce konferencji o świdośliwie, będzie można dowiedzieć się o perspektywach uprawy, mechanizacji produkcji czy przetwórstwa dla tego gatunku.
Wejście na targi i konferencje jest bezpłatne, na miejscu każdy otrzyma bezpłatny katalog oraz materiały z konferencji.
Rejestracja jest możliwa na miejscu bądź już dziś na: http://tsw.targi.pl/rejestracja-na-targi-tsw-2016/