Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2016 już w tym tygodniu!

TSW po raz pierwszy odbędzie się w Warsaw Expo, w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.
Dzięki nowej lokalizacji dojazd na targi jest szybszy, łatwiejszy, a na miejscu czeka ponad 5 tysięcy miejsc parkingowych. Organizatorzy przygotowali bezpłatny autobus z Dworca Zachodniego PKP w Warszawie (od strony ul. Tunelowej)na TSW 2016, który będzie odjeżdżał co pół godziny. Pierwszy odjazd o 8:20.
13 stycznia po raz trzeci zostaną wręczone nagrody im. prof. Pieniążka. 14 stycznia odbędzie się VI Forum Grup Producenckich, organizowane przez KZGPOiW.

 

\"rolnictwo,

 

Na TSW 2016 swoja ofertę zaprezentuje ponad 200 polskich i zagranicznych firm z ofertą dla producentów owoców i warzyw (uprawy polowe oraz pod osłonami).

Pełna lista wystawców: http://tsw.targi.pl/konferencje-na-tsw-2016/

13 stycznia, środa

• Sadownicze Forum Ekonomiczne
Tematami przewodnimi drugiej edycji SFE będzie: rynek, jakość, eksport na dalekie rynki, przetwórstwo. Zapraszamy do wysłuchania wystąpień ekspertów i wzięcia udziału w debacie. Sadownicze Forum Ekonomiczne rozpocznie się wykładem prof. Eberharda Makosza z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych o aktualnej sytuacji na rynku jabłek.

• III Konferencja Truskawkowa
Konferencja składa się z dwóch części: o uprawach polowych oraz pod osłonami. Wśród poruszanych tematów będą sposoby zwalczania szarej pleśni, mączniaka czy antraknozy, uprawa wczesnych odmian truskawek i dostępność nowych odmian owocujących w tym terminie. Dzięki uprawom w szklarniach oraz doborze odmian wkrótce możliwe będzie zapewnienie owoców przez 12 miesięcy w roku. Zagadnienia te również będą poruszane podczas wykładów

• Doświetlanie w uprawach warzyw pod osłonami
Podczas konferencji wystąpią zarówno naukowcy, jak i praktycy, którzy przedstawią wyniki badań nad produkcją rozsady i uprawą przy różnych sposobach doświetlania oraz zmiany
w technologii asymilacyjnego doświetlania roślin, a także scharakteryzują rozwój doświetlanych upraw w Europie.

14 stycznia, czwartek

• Konferencja sadownicza
Temat, który w minionym sezonie szczególnie koncentrował uwagę sadowników, czyli suszy i możliwości ochrony przed nią upraw. Luca Lovatti z Tyrolu przedstawi nowe, przyszłościowe sporty odmian Gala i Red Delicious. Będą też tematy o zwalczaniu przędziorków, mączniaka jabłoni czy parcha. O charakterystyce sadownictwa na Wschodzie opowie Kazimierz Pochodyła. Leonard Steinbauer, z Austrii przybliży temat nowoczesnej uprawy czereśni, gatunku trudnego w uprawie, ale bardziej dochodowego niż jabłonie.  Korzyści z posiadania własnej pasieki w sadzie przedstawi Michał Piątek.

• Warzywa kapustne bez tajemnic
Podczas konferencji zaproszeni eksperci przedstawią ogólne uwarunkowania związane
z produkcją warzyw kapustnych, trendy w produkcji i oczekiwania rynku zarówno krajowego, jak też ogólnoeuropejskiego. Wszystko wskazuje na to, że przy obecnym trendzie do zdrowego stylu życia, warzywa kapustne, w tym brokuły, kalafiory czy kapusta, będą poszukiwanymi warzywami wśród konsumentów, warto zatem je uprawiać. Jak najlepiej to robić? Na co zwrócić uwagę?
Partnerem konferencji jest Syngenta.

• Konferencja o świdośliwie olcholistnej
Ten nowy gatunek cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Podczas pierwszej w Polsce konferencji o świdośliwie, będzie można dowiedzieć się o perspektywach uprawy, mechanizacji produkcji czy przetwórstwa dla tego gatunku.

Wejście na targi i konferencje jest bezpłatne, na miejscu każdy otrzyma bezpłatny katalog oraz materiały z konferencji.

Rejestracja jest możliwa na miejscu bądź już dziś na: http://tsw.targi.pl/rejestracja-na-targi-tsw-2016/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here