Agencja korzysta z pierwokupu. Powiększyła zasoby o 1200 ha

W 2015 roku w ramach ustawowego prawa pierwokupu Agencja Nieruchomości Rolnych nabyła ponad 1200 hektarów gruntów rolnych.

 

\"rolnictwo,

 

– Nadrzędnym celem realizowania przez Agencję prawa pierwokupu jest pozyskiwanie gruntów w celu poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych – informuje biuro rzecznika prasowego ANR.

Czytaj także:
ARiMR uruchamia pomoc dla gospodarstw na obszarach OSN

Nabyte nieruchomości zostaną zaoferowane rolnikom indywidualnym na powiększenie gospodarstw rodzinnych. Szczególnie aktywnie ANR nabywała grunty w drodze pierwokupu w końcu roku. m.in. na początku grudnia 2015 r.

– Agencja Nieruchomości Rolnych skorzystała z ustawowego prawa pierwokupu w stosunku do dwóch nieruchomości (w tym jednej zabudowanej) położonych w woj. warmińsko-mazurskim (powiat Iława, gm. Iława i Susz, obręby – Kamionka, Szczepkowo, Szymbark, Kamieniec, Dąbrówka) o łącznej powierzchni prawie 680 hektarów. W tym przypadku decyzje o pierwokupie zostały poparte wnioskami Warmińsko–Mazurskiej Izby Rolniczej oraz rolników indywidualnych zamieszkałych na terenie gmin Iława, Kisielice i Susz, których gospodarstwa położone są w pobliżu, a którzy są zainteresowani ich powiększaniem w drodze stabilnej i trwałej dzierżawy – informuje ANR.

Redakcja AgroNews, fot. Katarzyna Foks ANR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here