Tegoroczne dożynki z Narodowym Patronatem Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2021 roku w kraju i za granicą.

Tegoroczne dożynki z Narodowym Patronatem Prezydenta RP
Tegoroczne dożynki z Narodowym Patronatem Prezydenta RP Fot. prezydent.pl

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienny trud i ciężką pracę rolników, pragnie włączyć się w tegoroczne obchody dożynek i wspólnie z mieszkańcami polskiej wsi dziękować za plony.

Z okazji przypadającej w tym roku czterdziestej rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” – pierwszej rolniczej organizacji związkowej w powojennej Polsce, Prezydent pragnie uhonorować rolników, którzy z odwagą i determinacją upomnieli się o swoje prawa, o swoją godność i podmiotowość. W roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prezydent Andrzej Duda składa również hołd wielkiemu orędownikowi rolniczej „Solidarności”, a mając w pamięci uroczyste otwarcie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, oddaje cześć walczącym o wolną Polskę oraz pomordowanym mieszkańcom polskich wsi.

List Prezydenta do do uczestników tegorocznych uroczystości dożynkowych

Prezydent RP Andrzej Duda skierował do uczestników tegorocznych uroczystości dożynkowych przesłanie, które mogą Państwo pobrać TU>> i odczytać podczas dożynek odbywających się w Państwa miejscowościach.

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza organizatorów wszystkich uroczystości dożynkowych w całym kraju i za granicą do włączenia się w Dożynki 2021 pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Źródło i fot.: Prezydent.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polska i Łotwa będą współpracować na rzecz rozwiązania kwestii związanych z rolnictwem

Premier Donald Tusk spotkał się z Premier Łotwy Eviką Siliņą, która złożyła pierwszą oficjalną wizytę w Polsce. Głównym tematem rozmów były kwestie związane z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics