Termin składania wniosków o pomoc suszową wydłużony!

Wielkopolska Izba Rolnicza poinformowała, że dzięki naciskom i interwencjom WIR oraz innych organizacji rolniczych, resort rolnictwa zdecydował, że wydłuży termin składania wniosków w ramach pomocy suszowej do 23 listopada br.

Termin składania wniosków o pomoc suszową wydłużony!

Liczymy, że do tego czasu będą Państwo mogli skorzystać z aplikacji suszowej i bezproblemowo wygenerują wymagane protokoły” napisała WIR w komunikacie i dodała: Stale monitorujemy sytuację i wnosimy swoje uwagi  odnośnie poprawności działania aplikacji do Ministerstwa.

Przypominamy, że rolnicy wielokrotnie prosili MRiRW o  przedłużenie terminu składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego dla gospodarstw, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi – adekwatnie do nowego terminu składania wniosków o szacowanie strat za pomocą aplikacji.

Aplikacja suszowa: Rzecznik Praw Obywatelskich bierze się za resort rolnictwa

Kłopot z aplikacją suszową jest od samego początku. Aplikacja zawieszała się, co uniemożliwiało skuteczne skorzystanie z niej przez potencjalnych beneficjentów pomocy. Rolnicy skarżą się na niemożliwość zalogowania się w aplikacji, bądź też brak możliwość pobrania wygenerowanej kalkulacji koniecznej dla złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Do tego aplikacja źle wylicza straty – wskazuje suszę tylko na glebach kategorii I, co ostatecznie przekłada się na szacowanie strat w gospodarstwach na poziomie kilkunastu procent, podczas gdy susza widoczna była przez cały okres wegetacyjny, a straty w zbożach, roślinach oleistych, kukurydzy, a w szczególności w trawach sięgały do 50% całego plonu.

AM/Redakcja AgroNews na podst. WIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics