Traktorzysta zignorował znak STOP i wjechał wprost pod pociąg

O dużym szczęściu może mówić kierujący ciągnikiem rolniczym, który dziś zignorował znak STOP na przejeździe kolejowym. Został zabrany do szpitala, na szczęście jak wynika ze wstępnych ustaleń nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Policja apeluje: lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych ,,Stop” i ,,Ustąp pierwszeństwa” jest często przyczyną bardzo tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Traktorzysta zignorował znak STOP i wjechał wprost pod pociąg

Zdarzenie miało miejsce 17 maja około godziny 11 w miejscowości Czarnowiec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów kierujący ciągnikiem rolniczym lamborghini 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego z podpiętą prasą belującą na oznakowanym przejeździe kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wjeżdżając po nadjeżdżający pociąg relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

Traktorzysta zignorował znak STOP i wjechał wprost pod pociąg

31-latek został zabrany do szpitala, jak wynika ze wstępnych ustaleń był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Natomiast w pociągu znajdowało się 10 osób, nie odnieśli obrażeń. Maszynista był trzeźwy.

Na miejscu pracują policjanci z ostrołęckiej drogówki w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze zatrzymywać się przed przejazdami kolejowymi, także wówczas, gdy  przed długi czas linią kolejową nie kursują pociągi, bo nigdy nie wiemy, kiedy ruch na torach może być wznowiony i kiedy pociąg może się na przejeździe pojawić – podkreśla kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics