TRÓJPUNKTOWY UKŁAD ZAWIESZENIA – co o nim wiesz?

Dobrze znany rolnikom skrót TUZ to trzy litery, które można zdefiniować w trzech słowach: więcej możliwości ciągnika. System charakteryzuje się szerokim zastosowaniem, wyjątkowo dużym udźwigiem i wytrzymałością. Mowa oczywiście o trójpunktowym układzie zawieszenia od najlepszych producentów. Przekonaj się co o nim wiesz.

Początki

Czy potrafimy sobie wyobrazić rolnictwo, w którym jedynie wybrane modele ciągników mają możliwość podłączenia trójpunktowego układu zawieszenia? Zdecydowanie nie. A jednak do lat 60. XX wieku było to możliwe wyłącznie w ciągnikach Henry’ego Fergusona. To on, w 1928 r. opatentował znany dziś TUZ. Zaprojektował podnośnik hydrauliczny, za pomocą którego ciągnik unosił i opuszczał zainstalowany pług.

A teraz wyjaśnijmy precyzyjnie czym jest dziś trójpunktowy układ zawieszenia.  To układ dźwigowy, stosowany w ciągnikach rolniczych w celu agregowania maszyn i innych urządzeń, które są podwieszane na podnośniku hydraulicznym.

Cudowny wynalazek

Z czego jest zbudowany TUZ? Wie to każdy rolnik. Ten system ułatwia operatorowi ciągnika poprzeczne i podłużne poziomowanie narzędzi. Dodatkowo zabezpiecza przed nadmiernym wychyleniem. To swojego rodzaju cudowny wynalazek rolnictwa, który napędzają dwie części: część mechaniczna, czyli sam układ zawieszenia i część hydrauliczna, czyli wspomniany już podnośnik hydrauliczny. Na część mechaniczną zwracamy szczególną uwagę, ponieważ to elementy w największym stopniu eksploatowane. Dlatego z kilku ważnych powodów powinny się wyróżniać wyjątkową jakością, a co za tym idzie również trwałością.

Na co warto zwrócić uwagę?

  1. BEZPIECZEŃSTWO: ważne, aby części które posiadamy lub planujemy kupić były wykonane w dobrej, nowoczesnej technologii oraz z odpowiedniego materiału. Ma to duży wpływ na żywotność produktów.
  2. DOPASOWANIE: wymiary części muszą się zgadzać i być odpowiednio skompletowane do ciągnika, aby mogły kooperować. Dobre dopasowanie zapewni nam również łatwy montaż części.

Wśród produktów TUZ w największym stopniu zużywających się możemy wymienić: kule, sworznie, tuleje redukcyjne oraz zabezpieczenia.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości części?

Jak dokonać zakupu nowych części, by zapewnić m.in. odpowiednie dopasowanie i nie żałować swojej decyzji, rozczarowując się niską jakością? Polecamy skorzystać ze wskazówek eksperta, który ciągniki zna jak własną kieszeń. Firma Kramp służy swoim klientom pomocą Specjalisty, który potrafi dobrać produkt – nawet do najcięższych warunków pracy, w których to świetnie sprawdza się seria Kramp Black Line. Klienci detaliczni znajdą szeroką ofertę asortymentu TUZ w sklepach Grene w całej Polsce oraz na www.grene.pl

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE