Trwają eliminacje do konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Przed nami XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Eliminacje regionalne będą prowadzone do 25 maja, natomiast etap wojewódzki zakończy się 15 czerwca. Wtedy poznamy 16 finalistów – po jednym z każdego województwa. Spośród nich zostanie wyłoniony zwycięzca – właściciel najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w Polsce w 2018 roku.

  W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężyli Państwo Beata i Piotr Kondraccy z miejscowości Górne w gminie Milejów w województwie lubelskim. 

   
  Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest działaniem prewencyjnym prowadzonym przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

  – Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVI edycja Konkursu uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100 – lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018 – wyjaśnia Cezary Nobis, Dyrektor Biura Prewencji i Przewodniczący Centralnej Komisji Konkursowej Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.


  Patronat medialny  nad Konkursem sprawują: Telewizja Polska Program 1 – w programie Agrobiznes, Telewizja Interaktywna portalu rolnego AgroNews.com.pl, dwutygodnik AGRO SERWIS, dwumiesięcznik Bez Pługa – Magazyn technik bezorkowych, Tygodnik Poradnik Rolniczy, wydawnictwa: Agro Profil, Wieści Rolnicze, Rolniczy Przegląd Techniczny, Agrotechnika, AGRO – Magazyn ludzi przedsiębiorczych, oraz Agrobaca – topTraktor.pl i Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.

  Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Według danych przekazanych przez oddziały regionalne KRUS, do udziału w XVI edycji konkursu zgłoszono 1 087 gospodarstw indywidualnych prowadzonych przez osoby ubezpieczone w KRUS (o 66, tj. o 6,5% więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowią gospodarstwa rolne o powierzchni 0-50 ha (jest ich 824, tj. 77,5% ogółu zgłoszonych), w tym o mieszanym profilu produkcji 453 gospodarstwa, tj. 41,7%. Charakterystyka zgłoszonych gospodarstw w tabelach poniżej.

  Zgodnie z regulaminem Konkursu, eliminacje regionalne będą prowadzone do 25 maja br. Etap wojewódzki zakończy się 15 czerwca br. Centralna Komisja Konkursowa od 09.07 do 27.07.2018 roku będzie wizytowała 16 gospodarstw wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Uroczystą galę podsumowującą zaplanowano na 21.09.2018 roku, podczas AGRO SHOW w Bednarach.

  – Wszystkim uczestnikom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne życzę udanych eliminacji, zdobycia wielu cennych nagród, a przede wszystkim satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz poprawy warunków pracy we własnym gospodarstwie rolnym – mówi dyrektor Cezary Nobis.

  Link do Regulaminu Konkursu

  Redakcja AgroNews

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here