Advertisement

Trzy stodoły w ogniu

60 strażaków przez blisko 5 godzin walczyło z pożarem, jaki wybuchł tuż przed północą w Barcicach. Ogień objął trzy stodoły, a płomienie zagrażały pobliskim budynkom mieszkalnym, stolarni oraz garażom.

Trzy stodoły w ogniu
Trzy stodoły w ogniu Fot. osp.pl

Strażacy ustalili, że w płonących budynkach nikogo nie ma.

– Działania strażaków polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie na budynek stolarni oraz sąsiadujące budynki mieszkalne. Zasilanie samochodów stanowiła sieć hydrantowa. Dalsze działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na płonące stodoły. Ewakuowano substancje łatwopalne z budynku stolarni – informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, w których użyto koparki, podręcznego sprzętu burzącego oraz pilarek do drewna. Przestawiono samochody pożarnicze, aby udrożnić ruch na drodze. Po rozebraniu spalonych konstrukcji budynków gospodarczych, zostały one przelane wodą i złożone w bezpiecznym miejscu.

Wyposażenie wszystkich trzech stodół uległo całkowitemu spaleniu. Sąsiadujące budynki mieszkalne oraz produkcyjny stolarni sprawdzono kamerą termowizyjną na obecność ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono.

W akcji brało udział 14 zastępów, 60 strażaków. Na dozorowanie pogorzeliska pozostał zastęp z OSP Barcice. Przyczyna pożaru będzie ustalana przez policję.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

Źródło: osp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − dwa =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,903ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Zmiana systemu rozliczeń instalacji fotowoltaicznych

29 października 2021 roku Sejm w błyskawicznym tempie przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zakłada zmianę systemu prosumenckiego z modelu opustów na sprzedażowy. Obecnie prosumenci, czyli...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE