TSW znów z rekordową frekwencją. Zobacz naszą fotorelację z targów

266 wystawców, ponad 14 tys. zwiedzających i tysiące produktów dla producentów warzyw i owoców. VII Targi Warzywnictwa i Sadownictwa TSW 2017 przeszły do historii jako rekordowa edycja.

W dniach 11 i 12 stycznia 2017 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się VII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa TSW 2017. Jest to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów warzyw i owoców.

Podczas tegorocznej edycji na 16 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 266 wystawców z kraju i z zagranicy. W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 230 osób, a więc o prawie 2400 osób więcej niż w ubiegłym roku.

Tradycyjnie już wręczono Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Decyzją kapituły laureatami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy: SoFruPak Witold Gaj za system opakowań SoFruBox, Geo Polska za folię ogrodniczą delaminacyjną KRITIFIL 78020 EVO2 oraz Gremon Systems Zrt. za produkt Trutina – system monitoringu szklarni opierający się na wadze rynny i rośliny. Przyznano również wyróżnienie dla firmy Kuhn Maszyny Rolnicze za sadowniczy opryskiwacz niskociśnieniowy Ventis 1000.

Oczekiwania organizatorów przerosła frekwencja podczas konferencji branżowych. Zainteresowanie rolników było tak duże, że zabrakło dla nich miejsc siedzących. W sumie mogli oni wysłuchać 50 wykładów polskich i zagranicznych specjalistów. Pierwszego dnia odbyło się Sadownicze Forum Ekonomiczne, IV Konferencja Truskawkowa oraz konferencja dotycząca upraw pod osłonami. Natomiast drugiego dnia rolnicy mieli okazję uczestniczyć w konferencji sadowniczej, o warzywach polowych, o nowych gatunkach w sadownictwie czy w VIII Krajowym Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Kolejna, ósma już edycja targów odbędzie się w tej samej lokalizacji 10 i 11 stycznia 2018 roku. I całkiem możliwe, że padnie kolejny rekord frekwencji, gdyż organizator już zapowiedział zwiększenie powierzchni wystawienniczej do 20 000 m².

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałąj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here