Tysiące produktów, sieć sklepów. Agrosimex skończył 25 lat

Ponad 7 tys. produktów, 240 pracowników, 6 oddziałów w kraju  i 35 własnych sklepów – tak w skrócie prezentuje się dorobek jednego z największych dystrybutorów środków ochrony roślin w Polsce. Agrosimex, bo o nim mowa, obchodzi właśnie 25-lecie istnienia.

 

\"\"

Właściciele i pracownicy Agrosimex

 

Firmę w 1991 roku w miejscowości Górki k. Mogielnicy założyli Wiesława i Leszek Barańscy.  Agrosimex od samego początku istnienia jest rodzinnym przedsięwzięciem. I jak podkreśla Agnieszka Egberss, dyrektor zarządzający, jest to firma z całkowicie polskim kapitałem.

W ofercie handlowej spółki znajdują się środki ochrony roślin, środki pomocnicze, nawozy, akcesoria i sprzęt ogrodniczy, odzież robocza i ochronna, a także środki ochrony indywidualnej. Produkty, głównie w sprzedaży hurtowej, trafiają do mniejszych firm, do sieci 35 sklepów detalicznych, a także 28 sklepów patronackich.

Łączna wartość sprzedaży za miniony rok wyniosła ponad 633 mln zł. Dla porównania warto zaznaczyć, że 2002 rok został zamknięty wynikiem 285 mln zł.

 

\"rolnictwo,

Właściciele firmy Wiesława i Leszek Barańscy wraz z prowadzącym konferencję Markiem Jezierskim


Co roku firma Agrosimex jest obecna na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych
w branży. Od lat organizuje konferencje i sympozja dla swoich klientów, a w 2011 roku podjęła się organizacji wielkiego przedsięwzięcia – Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie.

 

\"rolnictwo,
Agnieszka Egberss, dyrektor zarządzający Agrosimex omówiła historię i rozwój firmy


Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Dobrym przykładem może być tutaj np. nawóz do poprawy żyzności gleby Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 roku dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach.

 

\"rolnictwo,
Piotr Barański, dyrektor marketingu i rozwoju Agrosimex prezentuje system sygnalizacji Info-Karta


W bieżącym roku firma obchodzi kolejny jubileusz – 10-lecie Info-Karty. Jest to system sygnalizacji infekcji parcha jabłoni.  Infokarta przeznaczona jest dla sadowników, a funkcjonuje na bazie komunikacji sms-owej. Realizowana jest w oparciu o własne stacje METEO, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.

oprac. Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej

Minister Czesław Siekierski spotkał się z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej. Podczas spotkania omówiono znaczenie płatności za realizację praktyk w zakresie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics