Ukradł elektronarzędzia, gdy jechał ciągnikiem na zakupy

Ryccy  policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży mienia o wartości 12 tysięcy złotych, do której doszło w zeszłym tygodniu na terenie gminy Ryki. 52-latek wykorzystał fakt pozostawienia na skrzyni ładunkowej samochodu niezabezpieczonych elektronarzędzi, które postanowił zabrać. Odzyskano mienie o wartości 11,5 tysiąca złotych, które zwrócono pokrzywdzonemu. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut dokonania kradzieży i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu ryccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego  na terenie gminy Ryki. Wartość skradzionego sprzętu należącego do firmy budowlanej wykonującej prace w pobliżu miejsca zdarzenia  to 12 tysięcy złotych.

Podczas prowadzonego postepowania ryccy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży, którym był 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.

Jak się okazało 52 -latek, który jechał ciągnikiem rolniczym na  zakupy wykorzystał fakt pozostawienia na skrzyni ładunkowej samochodu niezabezpieczonych elektronarzędzi. Gdy mężczyzna zorientował się, żę nikogo nie ma w pobliżu postanowił je ukraść. Skradzione przedmioty zabrał do swojego miejsca zamieszkania.  Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali większość skradzionego minia o znacznej wartości wynoszącej około 11,5 tysiąca złotych. Elektronarzedzia już wróciły do własciciela.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Przedstawiono mu zarzuty dokonania kradzieży.

Za powyższy czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Ryki, aspirant Łukasz Filipek

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KRUS podał wysokość składek na trzeci kwartał

Kasa informuję, że Uchwałą Nr 5 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 6 czerwca 2024 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics